Фурнітура для вікон та дверей зі знаком якості

Ринок вікон та ринок вхідних дверей 2024: економічний прогноз для Німеччини

13-06-2024

Ринок вікон та ринок вхідних дверей 2024: економічний прогноз для Німеччини
Економічний прогноз для Німеччини 2024 Ринок вікон: мінус 6,1 % Ринок вхідних дверей: мінус 5,1 %

Франкфурт-на-Майні/Тройсдорф/Фельберт, 29 квітня 2024 року. Ринок вікон у Німеччині скоротився на 8,9 відсотка у 2023 році та, за прогнозами, значно зменшиться ще на 6,4 відсотка у 2024 році. Продаж у віконних одиницях (ВО = 1,3 х 1,3 м) знизиться з 15,52 млн ВО у 2022 році до 14,13 млн ВО у 2023 році і до 13,23 млн ВО у 2024 році. Прогноз враховує, на основі попередньої моделі обстеження, нинішні наслідки інфляції, динаміки процентних ставок та загалом політичні рамкові умови в регулятивному та стимулюючому праві, особливо після рішення Конституційного суду щодо федерального бюджету. Ринок вхідних дверей також скоротився на 8,9 відсотка у 2023 році, і цей спад зменшиться до мінус 5,1 відсотка у 2024 році. Однак як на ринку вікон, так і на ринку вхідних дверей у 2023 році відбулися значні зрушення у частках ринку від новобудов до реконструкції. Таким чином, у обох сегментах ринку прогнози на 2024 рік передбачають, що новобудови в житловому секторі сукупно за 2023 і 2024 роки скоротяться більш ніж на 35 відсотків.

В рамках фахової конференції «Статистика і ринок» VFF у Франкфурті 29 квітня 2023 року було представлено кінцеві дані за 2023 рік та скориговані прогнози щодо ринкових показників вікон та вхідних дверей на 2024 рік Йоргом Фласдіком з Heinze Marktforschung GmbH. Спільно з Heinze Marktforschung GmbH дані збираються галузевими асоціаціями Fenster + Fassade (VFF), Bundesverband Flachglas (BF), pro-K та Schloss- und Beschlagindustrie (FVSB). У попередньому дослідженні, проведеному у жовтні 2023 року, очікувались дещо менш значні спади на 2024 рік, але ринкові очікування на 2024 рік значно погіршились. Всупереч попереднім очікуванням, реконструкція у 2023 році зменшилась на 4,7 відсотка більше, ніж очікувалось. І у 2024 році реконструкція зменшиться ще трохи, на 1,9 відсотка. Висока невизначеність у 2023 році у зв’язку з Законом про енергетичні будівлі, а також очікування покращених стимулів, які через бюджетні причини довелось скасувати у грудні 2023 року, змушують потенційних інвесторів відкладати свої рішення на 2024 рік. Внаслідок цього загальний рівень реконструкції в Німеччині знизився до 0,7 відсотка.

Слід очікувати подальшого розвитку бюджетної політики та, відповідно, довгострокового безпечного фінансування BEG, а також подальшого перебігу агресивної війни Росії проти України з можливими перебоями в постачанні, а також запланованими програмами відновлення для України. Швидке впровадження вже ухваленої поправки до директиви ЄС щодо будівель було б, наприклад, важливим сигналом для енергетичної реконструкції. Ринкові дані будуть відповідно скориговані восени у жовтні 2024 року. Актуальний звіт з усіма детальними аналізами та оцінками буде опублікований наприкінці травня 2024 року.

Поточні дані показують, що у житловому будівництві реконструкція у 2023 році скоротиться на 5,4 відсотка і у 2024 році ще на 2,1 відсотка до 6,64 млн ВО. Незважаючи на досі високий залишок дозволів на новобудови, нові дозволи у 2023 році скоротились на 28 відсотків, і вже у січні поточного року знизились ще на 28 відсотків. У новобудові ринку вікон зниження у 2023 році становить загалом драматичні 15,5 відсотка, хоча ще незавершені проекти було реалізовано у 2023 році. У 2024 році продаж вікон у новобудовах знизиться, за прогнозами, ще на 14,4 відсотка до лише 4,39 млн ВО.

«Вся економіка у будівельному секторі перебуває у значній будівельній кризі з недовантаженістю, скороченим робочим часом та зростаючими ціновими дисбалансами на ринку пропозиції. Це дедалі більше стосується й німецького ринку вікон. Інвестиційна стриманість, бюрократія, ризики банкрутства та платіжні ризики призводять до того, що дозволи та ринкові очікування у новобудовах та реконструкції знижуються. Падіння загального ринку вікон у новобудовах у житловому секторі у 2023 та 2024 роках на сумарно близько 35 відсотків є драматичним», - підкреслює генеральний директор VFF Франк Ланге. «Попит на доступне житло є величезним, а необхідність енергетичної реконструкції також. Уряд має створити кращі рамкові умови, скоротити бюрократію, а також забезпечити кращі можливості амортизації у новобудовах та реконструкції й значно більше підтримати соціальне житло, ніж «лише» на 1 мільярд євро. Потрібні зараз амбітні стимулюючі заходи для економіки. Політичного застою до наступних виборів до Бундестагу бути не повинно».

Генеральний директор BF Йохен Гронегрес додає: «Швидке впровадження вже ухваленої поправки до директиви ЄС щодо будівель у Німеччині було б, наприклад, важливим сигналом для реконструкції. Поліпшення енергоефективності будівель та декарбонізація опалювальних систем є двома сторонами однієї медалі і повинні розглядатися разом».

Розвиток на ринку вхідних дверей подібний. Як і на ринку вікон, значне зниження у житловому будівництві у 2024 році на 5,2 відсотка та зниження у нежитловому будівництві на 4,4 відсотка призводять до значного погіршення ринку. Загалом на ринку вхідних дверей очікується зниження на 5,1 відсотка до 1,173 тис. одиниць. Варто відзначити зниження у секторі новобудов у житловому будівництві на 15,8 відсотка до 188 тис. одиниць. Загальна реконструкція у 2024 році зменшиться лише на 1,9 відсотка до 903 тис. одиниць. В цілому, дослідження також показує стабільність у порівнянні з минулим роком для 2024 року для 62,9 відсотка всіх дверей із підвищеним рівнем безпеки. «У нежитловому секторі лише менше половини дверей відповідають підвищеним вимогам безпеки. Тут очевидна значна потреба у вдосконаленні. У житловому секторі чутливість до цієї теми вже значно зросла, але потенціал для вдосконалення залишається», - зазначив заступник генерального директора FVSB Хольгер Кох. «Нещодавно опублікована кримінальна статистика показує, що профілактичні заходи діють, і 46,3 відсотка випадків крадіжок у 2023 році залишилися на стадії спроб».

Свен Вайє, генеральний директор pro-K, знову наголошує на важливості сучасних будівельних елементів, щоб боротися з екологічною трикризою сьогодення - кліматичною кризою, кризою забруднення та вимиранням видів: «Без ресурсозберігаючого новобудови та швидшої реконструкції житлового фонду ми не досягнемо національних кліматичних цілей. Також з цієї причини нинішні ринкові дані щодо вікон та дверей є розчаровують. Без правильних регулятивних заходів з Брюсселя та Берліна 2024 рік також загрожує стати втраченим роком для захисту клімату».

Скоригований прогноз розвитку ринку на 2024 рік буде представлено в цій складній економічній ситуації з впливом процентних ставок та подальших геополітичних криз і невизначеності у фінансуванні федерального бюджету з питань боргового гальма на наступній фаховій конференції VFF «Статистика і ринок» 17 жовтня 2024 року.

Про галузь: Згідно з новим дослідженням VFF 2022 року, у Німеччині є близько 5880 віконних виробничих підприємств з приблизно 100 500 співробітниками. Ці компанії генерують близько 12 мільярдів євро на рік. До цього додаються численні підприємства та працівники постачальників з таких секторів, як замки та фурнітура, пластикові та металеві профілі, дерево, скло, ущільнення та інше приладдя: включаючи всі важливі перед- та післяпостачальні галузі, близько 300 000 співробітників працюють у близько 58 000 компаній у німецькій віконній та фасадній промисловості. Вони генерують загалом близько 38 мільярдів євро на рік.

Поточні дані ринку вікон, станом на квітень 2024 року.
(Графіки: Heinze/VFF)


Високо поверхове будівництво


Новобудови


Модернізована будівля


Нове будівництво


модернізована будівля


Автор: за матеріалами window.de

Страница компании в каталоге: Fasadinfo.ua

Отправить ссылку

Комментарии

Оставьте комментарий

Поставить оценку

Ринок вікон та ринок вхідних дверей 2024: економічний прогноз для Німеччини | Fasadinfo.ua