Фурнітура для вікон та дверей зі знаком якості

Роботи мають працювати на будівельних майданчиках

29-04-2024

Роботи мають працювати на будівельних майданчиках
Роботи стали невід’ємною частиною промисловості. Є тепер і ті, хто вміє дюбелями та штукатуркою. Але будівельний майданчик відрізняється від будівлі заводу.

Вальдахталь. Будівельний майданчик більше схожий на природну місцевість людей у захисних шоломах і жилетах, а не на поле для роботів, які вільно рухаються, свердлять, шпонюють і штукатурять. Однак у майбутньому комерсанти можуть отримувати технічну підтримку частіше, особливо на великих будівельних майданчиках: кілька компаній розробляють будівельних роботів зі спеціальними навичками. Це має на меті полегшити навантаження на рідних колег – і зробити роботу більш привабливою.

«За допомогою цього робота наші клієнти можуть звести до мінімуму фізично виснажливу роботу», — оголосив Маттіас Шнайдер, керуючий директор із цифровізації Fischer Group із містечка Вальдахталь у Шварцвальді, під час презентації «Baubot». Він може свердлити, очищати отвори та встановлювати дюбелі – навіть у п’ятиметровій стелі. І це може бути зроблено точніше, ніж це могла б зробити людина.

У компанії Hilti з Кауферінга у Верхній Баварії також є напівавтономний буровий робот. Аугсбурзький виробник роботів Kuka, у свою чергу, розробив приклади виготовлення волокнистого композитного елемента з вуглецевих і скляних волокон у Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні, друкування 3D-фасадів для будівельної компанії з Бельгії, фрезерування та склеювання дерев’яних панелей.

Технологія ще в зародковому стані.

«Загалом можна сказати, що автоматизація за допомогою роботів у будівельному секторі все ще перебуває в зародковому стані», — каже Алоїс Бухстаб, експерт з будівельних робототехніки Kuka. Fischer спочатку надсилає лише три «Baubots» для проектів у Німеччині, Австрії та Нідерландах, перш ніж все це буде розширено.

«Будівельна галузь почала змінювати своє мислення лише через нестачу кваліфікованих працівників, тиск на витрати чи зростаючі вимоги щодо стійкості», — пояснює Бухстаб. «Крім того, цифровізація робить застосування все більш можливим». Роботи стали невід’ємною частиною промислового виробництва. «Використання на будівельному майданчику представляє зовсім іншу проблему, коли йдеться про автоматизацію», — пояснює експерт. «Сюди входять зовнішні умови з мінливою погодою, відсутність електроенергії тощо, заходи безпеки, зручність використання, і це лише деякі з них».

Центральна асоціація ремесел Німеччини (ZDH) робить подібну заяву: «Ручну діяльність у сфері торгівлі не можна просто замінити – як це часто буває в промисловості – рішеннями автоматизації або використанням роботів». Якщо послуги та продукти індивідуально адаптовані для клієнтів це ручне виробництво та виконання все ще є важливими, «оскільки люди набагато краще адаптуються та можуть адаптуватися до місцевих умов набагато краще, ніж машини».

Цікаво тільки для великих проектів

Генеральний директор будівельної індустрії Баден-Вюртемберг Томас Мьоллер робить різницю в розмірі компанії. Невеликій компанії з п’ятьма працівниками роботи не потрібні. Вам просто не потрібен робот, коли будуєте будинок на одну родину. З іншого боку, технологічний прогрес вкрай необхідний для великих компаній і будівельних майданчиків.

Меллер також згадує, серед іншого, мотузкових роботів, які натягнуті на будівельному майданчику, як павутина, і призначені для допомоги в транспортуванні та укладанні цегли. «Це все експерименти, — каже керуючий директор. Але потрібно терміново рухатися вперед.

Ще один аргумент для використання роботів у будівництві є те, що будівельні роботи роблять роботу безпечнішою. Це стало очевидним після повені в долині Ар: «Безпечніше, якщо ви можете стояти за 20 метрів від краю, де працює машина». Щоб залучити людей, коли ми скажемо їм, що робота більше не така фізично важка, ви можете робити це за допомогою свого мобільного телефону», — сказав Мьоллер.

Не поповнюйте свої заощадження

Промислова спілка «Будівництво-Аграр-Екологія» в основному вважає: «Механізація та цифровізація можуть сприяти полегшенню чи більшому захисту здоров’я. Однак заощаджена робота не повинна бути з’їдена черговим збільшенням продуктивності або збільшенням робочого навантаження». Однак цей тип «роботів-пуловерів», який механічно збільшує м’язову силу, не повинен призводити до перенесення ще більшої ваги.

Як інші приклади ZDH наводить датчики для водостоків, щоб ремісничий бізнес завжди був поінформований про поточний стан встановленої каналізаційної системи. З іншого боку, покрівельники могли б зберегти своє здоров’я, якщо безпілотник перевірить дах, і нікому не доведеться підніматися, щоб це зробити. «На тлі демографічних змін, подовження трудового життя та дедалі складнішої потреби в кваліфікованих працівниках також в інтересах ремісничих підприємств, щоб їхні працівники якомога довше залишалися здоровими та у формі».

Фото: BauBot представлений на прес-конференції в Fischer Group.

За матеріалами www.sueddeutsche.de

Автор: Fasadinfo.ua

Страница компании в каталоге: Fasadinfo.ua

Отправить ссылку

Комментарии

Оставьте комментарий

Поставить оценку

Роботи мають працювати на будівельних майданчиках | Fasadinfo.ua