Сучасна прибудова: від плоского даху до скатного

14-03-2024

Сучасна прибудова: від плоского даху до скатного
Гамбург, березень 2024 року. Збільшення щільності міст - велике викликання сучасності. Як інтегрувати якісне житло в центральному місці показує сучасний проект розширення будинку в Лозанні. Завдяки двоповерховому, легко асиметричному накриттю даху архітектори від localarchitecture створили не лише сучасне нове тлумачення навколишніх будинків з мансардними дахами. Вони також створили простір для десяти нових квартир у бажаному центральному місці, які могли бути вільно змодельовані. Закриті склом лоджії та численні вікна Velux в даху забезпечують просвітлені приміщення та вражаючі види на місто.

Все почалося з телефонного дзвінка одного з клієнтів localarchitecture, який терміново потребував допомоги з вибором кольорів для реконструкції фасаду житлового будинку. Поміж нового кольорового рішення архітектори внесли ідею розширення. Будівля у формі букви L на плані була побудована наприкінці 1960-х років та мала плоский дах, що на два поверхи був нижче за сусідні будинки з мансардними дахами. Швидкий розрахунок підтвердив фінансову доцільність запропонованого концепту нарощення, тому почалася розробка конкретного проекту.

Оскільки у будівлі мало несучих внутрішніх стін, основною несучою структурою був фасад, що ідеально підходив для запланованого мансардного даху. Дерев'яні арки, які утримуються горизонтальними сталевими елементами, розташовані на вершині існуючої будівлі. Підтримка 70-сантиметрової стеле забезпечує перенаправлення труб у існуючі шахти. Щоб мінімізувати вплив на мешканців нижніх поверхів, конструкція даху була виконана виключно з дерева, і будівля під час будівельного процесу залишалася недоторканою. Вага надмірного шару бетону товщиною в дванадцять сантиметрів, який спочатку був видалений, відповідала вазі всієї дерев'яної конструкції, яка включає два нових поверхи. Таким чином, дерев'яна каркас переносить навантаження даху на існуючі зовнішні стіни та створює в середині багато простору та світла для гнучкого планування.

Традиційний мансардний дах не надає зовнішніх просторів, які архітектори вважали невід'ємними. З комбінацією великоформатних вікон Velux та лоджіїй з відступами вони обрали найбільш зручне рішення, що забезпечує велику природну експозицію та прямий вихід на вулицю без шкоди для форми даху з боку надбудов та мансардних вікон. Таким чином, кожна квартира має облаштовану скляну лоджію, яка приводить світло усередину та в той же час створює приватну зону на свіжому повітрі. Друге, не менш важливе джерело денного світла – це великі вікна Velux з електроприводом, які забезпечують природне освітлення та свіже повітря у глибині приміщення.

Дерев'яна конструкція нарощення виявляється так само статично доцільною, як і екологічно послідовною. Практично увесь додаток складається з різних видів дерева: стіни та підлоги, навіть сходові клітки та шахти ліфтів були продовжені дерев'яними панелями. Жоден бетонний елемент не використовувався в цьому проекті. Трикутник - мотив несучої конструкції - повторюється як орнамент у багатьох місцях, наприклад, на жалюзі для опалення.

Розширення даху в Лозанні є успішним з двох причин: воно створило на прикладний спосіб десять нових квартир, включаючи мезонет, у бажаному центральному місці, за кілька хвилин ходьби від залізничного вокзалу, і при цьому не завдало шкоди мешканцям під час будівництва. Це виявляється однаково привабливим для мешканців та інвесторів.

В той же час проект розширення будинку ідеально вписується в навколишнє середовище. "Зі своїм гребеневим дахом, інспірованим мансардами навколишніх будинків, будівля 1960-х років продовжує спадщину цього історичного району Лозанни", - описує Мануель Білер з localarchitecture. Блискучий, легкий фасад, що покриває нове дахове покриття, "переміщує будинок вперед та назад у часі", - додає Білер, підсумовуючи аспекти дизайну дахового покриття.


Передісторія: Номінація на конкурсі архітекторів Velux

Журі конкурсу архітекторів Velux 2022 року також оцінило проект як сучасну інтерпретацію навколишніх мансардних будинків і визнало його вдалим прикладом того, як існуючу будівлю можна адаптувати до її внутрішнього міського середовища. Вона назвала об'єкт одним із шести кращих проектів, заявивши: „У зразковій манері цей проект створює новий житловий простір, одночасно проводячи дизайнерський ремонт міста, адаптуючи будівлю, що існувала раніше, з плоским дахом до навколишніх мансардних будинків на даху“.

Автор: Fasadinfo.ua

Страница компании в каталоге: Fasadinfo.ua

Отправить ссылку

Комментарии

Оставьте комментарий

Поставить оценку

Сучасна прибудова: від плоского даху до скатного | Fasadinfo.ua